Salon to serce domu. To nie tylko miejsce, w którym można odpocząć po ciężkim dniu pracy, ale także miło spędzić czas z przyjaciółmi i rodziną. Zanim zdecydujesz się na zakup najnowszych gadżetów, musisz wiedzieć, jak przygotować swój dom na relaksującą strefę wypoczynku. Może się okazać, że sprawa nie jest aż tak trudna jak się wydaje. Nie zawsze organizując strefę do odpoczynku trzeba wydawać sporą ilość pieniędzy czy decydować się na generalny remont. Postaw na proste i sprawdzone rozwiązania, w końcu często właśnie takie są najlepsze bo pozwalają w szybkim tempie zmienić zwyczajny salon w prawdziwe pomieszczenie do relaksu.

 

Uporządkuj przestrzeń

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to posprzątać swój dom. Jeśli twój dom jest zagracony zbyt wieloma rzeczami, stworzy wrażenie, że nie jest zachęcający. Skup się jednak na salonie, gdzie pragniesz wypoczywać fizycznie i psychicznie. Uporządkuj witryny i półki z bibelotami. Sprawdź czy wszystkie ozdoby muszą być na wierzchu. Może warto zmniejszyć ich ilość na poczet dwóch okazałych ozdób. Możesz mieć trudności ze znalezieniem rzeczy, kiedy ich potrzebujesz, jeśli są wszędzie, dlatego koniecznie uporządkuj w półkach i szafach, być może kilka rzeczy należy już wyrzucić. Tym samym zyskasz miejsce na nowe przedmioty. Odłóż rzeczy, których nie używasz często - książki, papiery, bibeloty itp. Umieść je w pudełkach i przechowuj do późniejszego wykorzystania lub oddaj innym, którzy mogą z nich skorzystać. Gdy wszystko będzie czyste i uporządkowane, udekoruj przestrzeń jasnymi kolorami i roślinami, które odpowiednio dobrane uspokajają.

Jak stworzyć relaksującą atmosferę w swoim salonie?

Jeśli nie jesteś projektantem wnętrz, stworzenie idealnej atmosfery w salonie może być trudne, ale nie niemożliwe. Jest wiele prostych rzeczy, które możesz zrobić, aby ulepszyć swój salon. W pierwszej kolejności postaw na nowy, wygodny i elegancki narożnik. To będzie centrum dowodzenia salonem. To tu przeczytasz książkę, obejrzysz dobry film czy porozmawiasz wieczorem przy lampce wina. Narożnik możesz udekorować poduchami, aby siedziało się jeszcze wygodniej. Przy narożniku koniecznie postaw ławę lub stolik, gdzie klimatu dodadzą postawione na nim świece lub lampion. Miejsce przy głównym meblu do siedzenia jest też dobre do postawienia zielonych roślin doniczkowych.